یدالله رحمانی 60 ساله به خاطر دیدار پسرش در اشرف دستگیر شد

دژخیمان رژیم، یک پدر 60 ساله به نام یدالله رحمانی را که 6 سال پیش برای دیدن فرزندش به شهر اشرف مسافرت کرده بود، به یکسال زندان و پرداخت جریمه نقدی محکوم کرد.

روز 15 اسفند دژخیمان رژیم این پدر را به بیدادگاه قزوین احضار کرده و پس از ابلاغ حکم زندان به وی، او را دستگیر و به زندان منتقل کردند.
بیدادگاه فرمایشی رژیم در قزوین، یدالله رحمانی را بدون اطلاع خودش و به صورت غیابی محاکمه کرده است.

اتهام این پدر عبور غیر قانونی از مرز اعلام شد، در صورتیکه آقای رحمانی دارای پاسپورت معتبر و ویزای عراق بوده و سفرش بهصورت قانونی انجام شده بود.

وی از زندانیان سیاسی دهه 60 بوده و از سال 1361 تا سال 1363 بدلیل هواداری از سازمان مجاهدین خلق در زندان چوبین قزوین تحت شکنجه های وحشیانه بسر برده است. بر اثر این شکنجه ها مهرههای کمر او دچار آسیب شدید شد. او به رغم گذشت 28 سال همچنان از ناراحتی مهره های کمرش رنج میبرد و براحتی قادر به راه رفتن نیست.

زندانی کردن یک پدر بیمار 60 ساله به جرم دیدار فرزندش در اشرف، در شرایطی است که 45 روز است مزدوران وزارت اطلاعات با حمایت نوری مالکی با اَعمال وحشیانه و غیرانسانی خود، در مقابل در اشرف به شکنجه روانی ساکنان اشرف مشغولند و مجاهدین را متهم می کنند که مانع دیدار ساکنان اشرف با اعضای خانواده شان هستند.