محکومیت بین المللی اظهارات وزیر حقوق بشر عراق علیه«اشرف»

روزنامه کویتی السیاسه روز 22 مارس 2010 (2 فروردین 1389) نوشت: کمیته بین المللی دفاع از اشرف (ICJDA ) که از سوی 8500 حقوقدان و وکیل در سراسر اروپا و آمریکا حمایت میشود، اظهارات وزیر حقوق بشر عراق وجدان میخاییل علیه ساکنان کمپ اشرف را که اعضای ”مجاهدین خلق” بزرگترین جنبش اپوزیسیون ایرانی در آنجا اقامت دارند، غیر قانونی میداند و اینکه خود وزیر به کذب اظهاراتش اشراف دارد.

وجدان میخائیل, در اظهاراتی علیه ساکنان اشرف, با نادیده گرفتن قوانین بین المللی و کنوانسیون چهارم ژنو, استاتوی ساکنان اشرف را انکار کرده و خواستار خروج ساکنان اشرف از عراق شده بود.
به نوشته روزنامه السیاسه, هدف این اظهارات کسب حمایت رژیم ایران برای ائتلاف نخست وزیر عراق نوری مالکی در انتخابات و جلب توافق آن برای نخست وزیری مجدد مالکی است, به خصوص که به نظر میرسد همه تقلبهای انتخابات, کافی نبوده تا این ائتلاف را به پیروزی برساند و نیاز به تقلبات و زد و بندها و صحنه سازیهای بیشتر دارد. همزمان طارق نجم رییس دفتر نوری مالکی برای مذاکره حول دولت آینده عراق مخفیانه به تهران سفر کرده است.
دعاوی فوق همچنین در صدد توجیه جنایاتی است که 14 ماه است علیه ساکنان اشرف ادامه دارد, از محاصره ظالمانه اعمال شده بر اردوگاه تا حمله جنایتکارانه 28 و 29 ژوییه گرفته تا ممانعت از ورود دارو و پزشک و خانواده و وکیل به داخل اشرف و جلوگیری از کار انتفاعی ساکنان به منظور خفه کردن مالی آنها که تماما نقض حقوق انساندوستانه و حقوق بشر بین المللی هستند.