ایران- سن اعتیاد به ۱۳ سال رسید!

اعتیاد در حاکمیت مافیایی آخوندی که بنا برداده های بین‌المللی سرنخ آن در دست متولیان و به‌ویژه سپاه پاسداران است، اکنون موضوع جاروجنجال میان باندهای درونی حکومت تبدیل شده است. رشد نرخ آمار معتادین در ایران به حدی است که به گفته کارگزاران رژیم زنگ‌های خطر را برای بسیاری از خانواده‌ها به صدا درآوده است.

در این رابطه رییس کمیته مشارکت‌های مردمی در شورای شهر حکومتی با بیان اینکه سن گرایش به مواد مخدر و ارتباطات نامتعارف مطابق آمارهای گزارش شده به 13 سال رسیده افزود: «موضوعات بیان شده واقعیت تلخ جامعه امروز است و با انکار قطعاً قابل درمان نخواهد بود». (خبرگزاری حکومتی مهر 8 آبان 1395)

همچنین لازم به یادآوری است که دولت آخوند روحانی تا کنون عامدانه آمار و ارقام متفاوتی از نرخ معتادان در کشور ارائه کرده است. برای نمونه درحالی‌که بسیاری از متولیان حکومت نرخ اعتیاد در ایران را یک‌میلیون و 300 هزار نفر اعلام می‌کنند، رئیس حکومتی در مرکز مطالعات اعتیاد (سایت حکومتی فردا 21 تیر 1395) این رقم را بالای 2 میلیون نفر نرخ‌گذاری کرده است. وی در این رابطه اضافه می‌کند: «بیشترین گروه سنی درگیر اعتیاد نیز افراد جوان در دهه‌های سوم تا چهارم زندگی هستند، اما در سنین مختلف مثل سالمندی و نوجوانی هم وجود دارد».

اما واقعیت در رابطه با آمار و ارقام واقعی از نرخ اعتیاد در رژیم فاسد و غارتگر ولی‌فقیه چیز دیگری است که می‌توان آن را از لابلای گفته‌های متولیان حکومت بیرون کشید. برای نمونه مسعود ده‌نمکی، سردسته اوباش بسیج سرکوبگر در سخنانی (سایت حکومتی تابناک 17 اسفند 1394) گفت: «کدام عقل سلیمی می‌پذیرد بااین‌همه ادعای پیشرفت آمار بین هفت تا ده میلیون معتاد و چهارده میلیون پرونده قضایی در سال و سن بالای ازدواج و آمار وحشتناک طلاق در مدیریت فرهنگی و اقتصادی مشکل نداریم و همه این‌ها تقصیر بیگانه است».

همچنین در راستای تولید و توزیع گسترده مواد مخدر باید به نقش عمده سپاه سرکوبگر پاسداران اشاره نمود. سابقه امر در این «تجارت پر منفعت» نیز به آغاز جنگ ضد میهنی ایران-عراق برمی‌گردد زمانی که به دستور خمینی، سپاه برای تأمین بخشی از هزینه‌های جنگ به‌سوی توزیع و فروش هروئین روی آورد. در این رابطه روزنامه دی ولت درآوریل سال 2011 با استناد به اطلاعات منتشره ویکی لیکس نوشت: «درآمد سپاه پاسداران از قاچاق مواد مخدر به اروپا بالغ بر چندین میلیارد یورو است. بر اساس این اسناد، مواد مخدر توسط ایران به آذربایجان منتقل می‌شود و ازآنجا به اروپا صادر می‌گردد. هروئینی که از ایران به آذربایجان صادر می‌شود، از بیست هزار کیلوگرم در سال 2006 به 59 هزار کیلوگرم در یک‌چهارم اول سال 2009 رسیده است».

روزنامه انگلیسی تایمز نیز در شماره 17 نوامبر 2011 در مطلبی مفصل با استناد به سخنان مقامات پیشین اطلاعاتی و دیپلماتیک رژیم آخوندی «از نقش مرکزی سپاه پاسداران در قاچاق مواد مخدر که سالانه میلیاردها دلار نصیب سپاه پاسداران می‌کند» نوشت «سپاه پاسداران هم‌اکنون هم انحصار قاچاق مواد مخدر در ایران را در دست گرفته و هم با شبکه‌های تبهکار در جهان ارتباط دارد».