درگذشت مجاهد کبیر محمد علی جابرزاده

إنَّ اللّهَ اشْتَرَى مِنَ الْمُؤْمِنِینَ أَنفُسَهُمْ وَأَمْوَالَهُم بِأَنَّ لَهُمُ الجَنَّةَ یقَاتِلُونَ فِی سَبِیلِ اللّهِ فَیقْتُلُونَ وَیقْتَلُونَ وَعْدًا عَلَیهِ حَقًّا فِی التَّوْرَاةِ وَالإِنجِیلِ وَالْقُرْآنِ وَمَنْ أَوْفَى بِعَهْدِهِ مِنَ اللّهِ فَاسْتَبْشِرُواْ بِبَیعِکمُ الَّذِی بَایعْتُم بِهِ وَذَلِک هُوَ الْفَوْزُ الْعَظِیمُ
مجاهد صدیق محمدعلی جابرزاده پس از ۴۸ سال نبرد بی امان برای آزادی مردم ایران علیه شاه و شیخ با سالها شکنجه و زندان، پس از مبارزه یی طولانی و ستایش انگیز با بیماری، ظهر شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۵در پاریس درگذشت.
این فرزند پاکباز مردم اصفهان، به هنگام رستگاری و پر کشیدن به دیار رفیق اعلی، ۶۸ سال داشت و در ۱۰ سال گذشته، با صبر و ایستادگی در برابر بیماری و عمل های متعدد جراحی بر روی ریه و کبد و ستون فقرات، ستایش همه یاران و همرزمان و همچنین احترام تیمهای پزشکی در بیمارستان را برمی‌انگیخت.
محمد علی جابر زاده، پس از پایان تحصیلات متوسطه در اصفهان، در سال ۱۳۴۶ در کنکور حقوق رتبه دوم را احراز کرد و از برجسته ترین دانشجویان حقوق قضایی دانشگاه تهران بود.

پس از شناخته شدن برای ساواک، از دی ماه سال ۱۳۵۰ در آستانه اتمام تحصیلات دانشگاهی زندگی مخفی پیشه کرد و در جنوب شهر به کارگری پرداخت.
مجاهد کبیر محمدعلی جابرزاده با ۴۸ سال سابقه حرفه ای و مبارزاتی، از مجاهدان پیشتاز دهة ۴۰، و قبل از دستگیری، در تیمهای عملیاتی همرزم مجاهدان شهید حبیب رهبری و مهدی رضایی، گل سرخ انقلاب ضد سلطنتی مردم ایران بود.
در اردیبهشت ۱۳۵۱ در جریان یک عملیات انقلابی دستگیر شد و تا مدتها در کمیته ضد خلقی تحت شکنجه قرار داشت اما دژخیمان از او به هیچکس و به هیچ چیز نرسیدند. به همین خاطر در بیدادگاههای نظامی شاه سرانجام به ۱۵ سال زندان محکوم شد.
 در جریان انقلاب ضد سلطنتی در روز عاشورای سال ۱۳۵۷ از زندان آزاد شد و بلادرنگ به صفوف اول نبرد مجاهدین در سرنگونی رژیم شاه پیوست. از این پیشتر سه سال و نیم را در شکنجه‌گاه اوین بسر برده بود.
در زندانهای قصر (شماره ۴، شماره ۳، و شماره ۱) و در شکنجه‌گاه اوین، محمدعلی جابرزاده پیوسته عضو مرکزیت مجاهدین در زندان و در صف نخستین مبارزه با اپورتونیسم چپ نما و مبارزه با گرایش راست ارتجاعی به سردمداری امثال لاجوردی و عسگراولادی و رفسنجانی، و به شدت مورد بغض و کین همة آنها بود.
قبل از این، در تابستان ۱۳۵۲ پس از تغییر شرایط زندان قصر، ۲ ماه همراه با مسعود رجوی دور از سایر زندانیان در سلولهای انفرادی این زندان در معرض ضرب و شتم و انواع محدودیتها قرار داشت.
مجاهد خلق محمد علی جابرزاده پس از آزادی از زندان، مشاور دفتر سیاسی و مسئول ستاد تبلیغات سازمان مجاهدین خلق ایران (شامل نشریه و رادیو صدای مجاهد و سیمای مقاومت) و سپس مسئول کمیسیون مطالعات سیاسی شورای ملی مقاومت ایران بود.
در نخستین دوره انتخابات مجلس شورای ملی پس از انقلاب ضد سلطنتی در سال ۱۳۵۸، علیرغم کلان تقلبات حزب حاکم جمهوری اسلامی، محمدعلی جابرزاده با بیش از ۳۳ هزار رأی نخستین کاندیدای اپوزیسیون در اصفهان بود.
برادر کوچکتر او عباسعلی جابرزاده و همسرش ثریا سنماری در حماسه ۱۹ بهمن ۱۳۶۰ در شمار مجاهدانی بودند که تا آخرین گلوله و تا آخرین نفس در کنار سردار خیابانی و اشرف شهیدان جنگیدند و به شهادت رسیدند و تنها کودک خردسالشان در این صحنه باقی ماند.
رئیس جمهور برگزیده مقاومت خانم مریم رجوی، با تسلیت به مردم اصفهان و خانواده بزرگ مقاومت و اعضای شورای ملی مقاومت ایران، و به ویژه با تسلیت به همرزمان این مجاهد کبیر و صدیق در سازمان مجاهدین خلق ایران و ارتش آزادیبخش ملی، فقدان او را بطور خاص به «مسعود» تسلیت گفت و افزود:
همچنانکه به برادرم قاسم در بستر بیماری در بیمارستان، چند نوبت گفتم، براستی باید در برابر استواری و ایستادگی و ایمان تزلزل ناپذیر او سر تعظیم و تکریم فرود آورد و براستی ۵ دهه وفا و یاری با مسعود در خطیرترین آزمایشهای تاریخ معاصر ایران جای تهنیت و تبریک دارد.
از اینرو، پس از پرواز سرفرازانه اش به دیار رفیق اعلی و جاودانه فروغها، باز هم باید گفت: براستی که ۴۴ سال همراهی خستگی ناپذیرو بی تزلزل با مسعود در کوران حوادث و بحرانها و کارزارهایی که از دل زندان قصر در سال ۱۳۵۱ تا پایان عمر پرافتخارش ادامه داشت، افتخار بزرگ ایدئولوژیکی و سیاسی اوست.
سلام بر او که مجاهد ماند، و مجاهد جاودانه شد.

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

بیانیه ها، پیام ها و نامه های تسلیت

تسلیت مهدی سامع
با دریغ و تاثر بسیار امروز شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۵، یکی از برجسته ترین کادرهای جنبش انقلابی و رهایی بخش مردم ایران، مجاهد خلق محمد علی جابرزاده انصاری، ما را ترک کرد.
زنده یاد محمد علی جابرزاده از پر سابقه ترین اعضای سازمان مجاهدین خلق ایران بود که در سالهای آخر دهه چهل خورشیدی به مبارزه انقلابی پیوست و تا پایان عمر پربارش این راه پر از فراز و نشیب را با گامهای استوار طی کرد. او ایمان عمیقی به آزادی، برابری و عدالت داشت و در مبارزه علیه دو دیکتاتوری شاه و شیخ یکدم آرام نگرفت.
محمد علی جابرزاده یکی از افتخارات جنبش رهایی بخش مردم ایران، یکی از یاران صمیمی جنبش پیشتاز فدایی و یکی صادق ترین و قاطع ترین مبارزان علیه استبداد مذهبی بود.
از طرف خودم و رفقایم در سازمان چریکهای فدایی خلق ایران، فقدان جبران ناپذیر مجاهد خلق محمد علی جابرزاده انصاری را خانواده او، به سازمان مجاهدین خلق ایران، به اعضای شورای ملی مقاومت ایران و به همه آزادیخواهان به ویژه به همرزم مجاهد مسعود رجوی تسلیت می گویم.
مهدی سامع
شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۵ -۱۱ فوریه ۲۰۱۷

-------------------------

تسلیت فرشته و رحمان کریمی

خبر درگذشت بسیار تأسف انگیز مجاهد کبیر و نستوه روانشاد محمد علی جابرزاده، به واقع ما را تکان داد. حیات پر افتخار آن بزرگمرد در امر مبارزه بی دریغ و در عین حال بی ادعا با دو دیکتاتوری، برای نسل جوان امروز آموزنده و حاوی بسی درس هاست. او همواره مظهر و تجسم زنده و عینی یک مجاهد خلق بود. و چه متواضع، فروتن و بی تظاهر. مگر یک مجاهد خلق واقعی جز این می تواند باشد ؟ او نشان داد که با اراده و شور ایمان و هدف می توان مرگ را به تأخیر انداخت و باید گفت اینهم از صفات و ویژگی های یک مجاهد راستین خلق و یک مبارز پایدار هدفمند است. با درود به روان پاک او، درگذشتش را به دو قهرمان ملی مقاومت سرفراز ایران مریم و مسعود و نیز سازمان مجاهدین خلق و شورای ملی مقاومت و تمامی هواداران و دوستداران آزادی ایران، تسلیت می گوییم.
فرشته و رحمان کریمی
۲۳ بهمن ماه ۹۵

-------------------------

تسلیت پهلوان مسلم اسکندر فیلابی

پهلوان مسلم اسکندر فیلابی در پیام تسلیت ضمن تسلیت درگذشت مجاهد کبیر محمدعلی جابرزاده به رهبری مقاومت و به اعضای شوراى ملى مقاومت و أعضا وهواداران مجاهدین نوشت:
درگذشت برادر مبارز و مقاوم و جوانمرد و صدیق محمد على جابرزاده (برادر قاسم) را به شما تسلیت عرض میکنم.
شادروان محمدعلى جابر زاده الگوی یک انسان آزادیخواه واستقلال طلب بود که بعنوان مسئول کمیسیون مطالعات سیاسی شورای ملی مقاومت، نظریات روشنگرانه برای اعضاء شورا ارائه میداد. او در چهل و هشت سال مجاهدت و همراهی با مسعود و سایر مجاهدین خلق ایران الگوی بسیار شفافی از خود مسعود بود که تواضع و فروتنی و صدق و فدای حداکثر بخوبی در چهره و رفتار و کردارش دیده می‌شد. روحش شاد و یادش گرامی باد.
مسلم اسکندر فیلابی
-------------------------

تسلیت دبیرکل سازمان خه بات کردستان ایران کاک بابا شیخ حسینی
به مناسبت درگذشت آقای محمدعلی جابرزاده، مبارز و مجاهد نستوه، از جانب کلیه اعضای سازمان خه بات کردستان ایران مراتب تسلیت عمیقم را به شما و کلیه اعضای سازمان مجاهدین خلق ایران و مقاومت سراسری تقدیم میدارم.
آقای جابرزاده با سابقه ۴۸ سال مبارزه بی امان در برابر دو حاکمیت استبدادی شاه و خمینی نقش بسزائی در مبارزه آزادیخواهی و عدالت خواهی ایفا کردند و حتی عزم جزم و ایمان به مبارزه را در بستر بیماری و در بیمارستان به اثبات رساندند.
مقاومت و ایمان و استواری و ایستادگی بدون تزلزل آقای جابرزاده در دوران بیماری اثبات این حقیقت است که مبارزان و مجاهدان در سختترین شرایط از مبارزه دست نخواهند کشید. به حق مبارزه خستگی ناپذیر آقای جابرزاده در بطن حوادث و بحرانها، از زندان رژیم شاه و مبارزه علیه حاکمیت نامشروع آخوندی، که تا پایان عمر پرافتخارش ادامه داشت، افتخار بزرگی برای مقاومت سیاسی سراسری میباشد.
با تقدیم تسلیت و اندوه مجدد
و با ایمان به سرنگونی حاکمیت آخوندی و استقرار آزادی در ایران
سازمان خه بات کردستان ایران
کاک بابا شیخ حسینی
۱۲ فوریه ۲۰۱۷

-------------------------

تسلیت فیروزه اجاق و بهرام مودت
آقای بهرام مودت و خانم فیروزه اجاق در پیام تسلیت خود نوشتند:
با اندوه و تاثر بسیار مجاهد کبیر، انسان والا و مبارز خستگی ناپذیر محمد علی جابرزاده با وداع ابدی به کهکشان ستاره افروز مقاومت پیوست و جاودانه شد. فقدان بزرگ برادر قاسم را به خانم مریم رجوی رئیس جمهور برگزیده مقاومت، اعضای شورای ملی مقاومت، سازمان مجاهدین خلق ایران، همه عاشقان آزادی و رهایی ایران زمین تسلیت عرض می‌کنیم.
برادر قاسم تصویر و تجسم یک مجاهد و انسان بی نظیر هست که برای آرمان های انسانی و انقلابی خود، برای برقراری عدالت اجتماعی و آزادی علیه دو رژیم شاه و شیخ بی قرار، بی وقفه و استوار به مبارزه پرداخت و نمونه بارز یک الگو برای نسل جوان هست. همرزم و برادری بود صمیمی، مهربان و صدیق که هرگز فراموشش نخواهیم کرد. یادش گرامی، نامش ماندگار و راهش پر نور.
فیروزه اجاق
بهرام مودت

---------------------

تسلیت یزدان حاج حمزه

آقای یزدان حاج‌حمزه در پیام تسلیت خود نوشت:
«مجاهد کبیر» و همرزم شورایی ما محمدعلی جابرزاده ازمیان ما رفت. او آزاده مردی بود که در چارچوب مقاومت سازمانیافته مردم ایران علیه استبداد، مدت 48 سال جانانه و بی وقفه در مقابل دو دیکتاتوری شیخ و شاه ایستادگی کرد. آری، گشایش راه پیچیده آزادی ایران، این چنین مبارزان پیشتازی را می طلبیده و می طلبد. درگذشت او را به همه همرزمانش و همه مبارزان راه آزادی ایران تسلیت می گویم. راهش پررهرو و روانش شاد باد.
--------------------

تسلیت حمدرضا طاهرزاده
آقای حمیدرضا طاهرزاده در پیام تسلیت خود به رهبری مقاومت و اعضای شورا و به مردم ایران، از جمله می نویسد: در این لحظات سنگین و اسفبار برسم برادر قاسم که اسطوره ایستادگی در مقابل سختیها بود که حتی در آخرین فراز غرورآفرین مبارزاتیش در همین ابتلای دردناک بیماری صعب و لاعلاجش و برخورد انقلابی و پرتوان او که هرگز خم بر چهره نیاورد و لبش نیز هرگز از خنده نیز بازنایستاد، بر اندوه خود فائق آمده و با آرمان والای او و روح پرفتوحش تجدید پیمان و میثاق می‌کنیم تا راهش را با همان دقت و هوشیاری که مورد نظر برادر قاسم عزیزمان بود بی باکانه و بهر قیمت پی گیریم و علیرغم هر شرایطی که باشد تا رسیدن به مقصد بزرگ آزادی مهین دربندمان در آن طی طریق کنیم.
باشد تا با رزمی صد چندان، ذره ای از خلاِ جانکاه حضور آن رادمرد انقلابی بزرگ را در نبرد قهرمانانه ای که تا واپسین دم حیاتِ سرفرازانه اش بدان متعهد و وفادار بود، جبران نماییم.
روانش شاد و با جاودانه فروعها محشور و در ملکوت اعلا قرین نور و رحمت پروردگار جان و خرد باد
-------------------

تسلیت مهین مشکین فام
خانم مهین مشکین‌فام در پیام تسلیت خود نوشت: خبر درگذشت مجاهد مقاوم آقای محمدعلی جابرزاده براى أعضاء وهواداران مقاومت بیسار متاثر کننده بود درگذشت این انسان مبارز آزادیخواه واسقلال طلب را به خانم مریم رجوى رئیس جمهور برگزیده مقاومت ایران آقاى مسعود رجوى مسئول شوراى ملى مقاومت ایران و أعضاء شورای ملى مقاومت و أعضاء وهواداران مجاهدین خلق تسلیت عرض میکنم یادش گرامى باد
------------------

تسلیت حسین فرشید

آقای حسین فرشید در پیام تسلیت خود نوشت: برادرمان قاسم بزرگمرد مجاهدی بود که جان و هستی و همه چیز خود را، در طبق اخلاص گذاشت و برای رسیدن مردم ایران به آزادی، به آنها تقدیم کرد....
 بدون شک تاریخ ایران در آینده و در دوران پس از سرنگونی نظام جنایتکار آخوندی، از این مجاهد کبیر و بقیه خواهران و برادران مجاهدش بسیار خواهد گفت و یاد او "زمزمه نیمه شب مستان" خواهد بود...
------------------

تسلیت ابراهیم مازندرانی
با کمال تأسف درگذشت مجاهد کبیر محمد علی جابر زاده را تسلیت میگویم. این سمبل مقاومت و ایستادگی طی ۴۸ سال در برابر دو رژیم دیکتاتوری شاه و شیخ در رزم مستمر بود. از سال ۵۱ که با او در زندان شاه بودم تا کنون برای من همیشه یک الگوی انقلابی و یک آموزگار نبرد و مقاومت بود . او برای من مانند کوهی استوار از ایستادگی و پایداری بود....
علاو بر اینها آنچه برای من آموزنده و شگفت انگیز بود برخورد او با بیماری هایش طی ۱۰ سال اخیر بود که هیچ اثری از آنهمه درد و رنج در چهره اش نمیدیدم و روحیه شاداب و سرزنده اش برای من آموزش بود.
------------------


تسلیت رضا اولیا
خانم مریم رجوی، رییس جمهور برگزیدة شورایملی مقاومت ایران، با دریغ بسیار از در گذشت همرزم مجاهد آقای محمد علی جابرزاده (قاسم) مطلع شدم. فقدان این انقلابی پرشور، خستگی ناپذیر و وفادار به آرمان آزادی مردم ایران از چنگال اهریمنان حاکم بر ایران، ضایعه ای جبران ناپذیر است.
مواضع شجاعانه و انقلابی او که سرشار از ایمان به سرنگونی رژیم آخوندی و رهایی مردم ایران و یک روحیه انقلابی حاصل از ۴۸ سال مبارزه بی امان با دو دیکتاتوری شاه و شیخ بود چراغ راه پویندگان رهایی خلق ایران خواهد بود.
این ضایعه دریغ انگیز را به شما، به آقای مسعود رجوی مسئول شورایملی مقاومت، به یارانش در سازمان مجاهدین خلق، به اعضای شورایملی مقاومت و به خانواده گرامی اش تسلیت میگویم
------------------

تسلیت منشور وارسته
خانم رجوی عزیز،
رئیس جمهور برگزیده مقاومت ایران،
با اندوه فراوان فقدان مجاهد خلق آقای محمد علی جابرزاده، مسئول محترم کمیسیون مطالعات سیاسی شورای ملی مقاومت را از صمیم قلب به شما، مسئول محترم شورای ملی مقاومت، سازمان مجاهدین خلق ایران و اعضای محترم شورا تسلیت می گویم. درگذشت فرزند مردم اصفهان با بیش از چهل وهشت سال نبرد برای تحقق مطالبات مردم ایران در نظامهای شاه و شیخ، براستی برای جنبش آزادی بخش مردم ایران تأسف ناک واندوه باراست.
ضمن مراتب همدردی، مرا در غم درگذشت این یار صدیق مقاومت ایران سهیم بدانید.
روحش شاد، روانش پاک، رزمش پایدار و یادش گرامی باد.
منشور وارسته
------------------

تسلیت حسین سعیدیان
تسلیت به خانواده بزرگ مقاومت‎
رییس جمهور برگزیده مقاومت خانم مریم رجوی،
از خبر دردناک درگذشت آقای محمد علی جابرزاده بسیار متأثر شدم و درگذشت ایشان را بشما و آقای مسعود رجوی، به مردم ایران و مخصوصا مردم اصفهان، و به شورای ملی مقاومت و همه یاران مقاومت ایران تسلیت میگویم. چه انسان بزرگ و با صلابتی؛ صبور، استوار، و عاشقانه تمام زندگی اش را وقف آزادی مردم ایران نمود. روح ایشان شاد، یادشان جاودانه، و آرمانشان پر رهرو باد.
دکتر حسین سعیدیان
------------------


تسلیت  حمید عظیمی
خواهر گرامی، خانم مهناز سلیمیان، دبیر محترم شورای ملی مقاومت ایران
با سلام و درود
و با عمیق ترین مراتب همدردی و تسلیت به شما، به همه همرزمان در شورای ملی مقاومت، به همه مجاهدین و یاران اشرف نشانشان و به رهبری مقاومت، برای فقدان یار دیرین شما و معلم و سرمشق من و ما، آقای محمدی علی جابرزاده.
لطف، صفا، مهربانی، جدیت در مبارزه و آمادگی برای پرداخت که از خصوصیات بارز برادر مجاهدمان قاسم، در هر شرایط و هر زمانی بود، برای من درس آموز بوده و هست و یقین دارم که جای خالی او را، نسلی که شاگردان این اموزگار بزرگ بودند، پر وسبز خواهند کرد.
با تقدیم احترام
حمید عظیمی
------------------


تسلیت سیمین منافی و محمد بهروزی
پیام تسلیت برای جاودانگی مجاهد کبیر "محمدعلی جابرزاده“"
و در شهادت یک شمع
راز منوری است که آن را
آن آخرین و آن کشیده ترین
شعله خوب می داند
"فروغ
 " درگیری ده ساله ی واپسین سال های عمر گرانقدر" برادر قاسم با چندین بیماری استخوان سوز، مانعی نبود که در اراده و پایداری نزدیک به نیم قرن مبارزه او علیه دو دیکتاتوری خللی پدید آورد و ذره ای تاثیر منفی در مناسبات دوستانه اش با یاران و پشتیبانان مقاومت بگذارد و همیشه تا آخرین شعله عمر درخشان و منور خود، مهر و رفاقت بود که بی دریغ نثار مخاطب می نمود.
فقدان دریغ انگیز آن مجاهد بزرگ: " محمد علی جابرزاده " را به رهبری فرهیخته مقاومت و اعضای شورا و مجاهدان و تمامی همراهان و یاران تسلیت می گوییم و برای بستگان و دوستدارانش شکیبایی و سرفرازی روزافزون آرزو می کنیم.
زنده باد آزادی
زنده باد ضد ولایت فقیه
سیمین منافی - محمد بهروزی
یکشنبه بیست وچهارم بهمن 1395
------------------


شمار دیگری از اعضاي شورای ملی مقاومت از جمله - منوچهر ارسطوپور - نصرالله اسماعيل‌زاده - حسين جهانسوز- زهره ساعتجي-  نسرين سيفي - فلور صدودي و محمد ناهيد  نیز طی پیامهای درگذشت مجاهد كبير محمدعلي جابرزاده را تسليت گفتند.

------------------

تسلیت اتحادیه جوامع ایرانیان در آلمان
به نام خدا و خلق قهرمان ایران
اتحادیه جوامع ایرانیان مقیم آلمان درگذشت دریغ انگیز مجاهد کبیر و والامقام برادرمجاهد محمد علی جابرزاده را به رهبری مقاومت آقای مسعود رجوی و خانم مریم رجوی، سازمان مجاهدین خلق ایران، شورای ملی مقاومت ایران، همه رزمندگان آزادی در هزار اشرف و مردم مجاهد پرور ایران بویژه به مردم شریف اصفهان، شهر زادگاه ایشان تسلیت می گوید.
این مجاهد کبیر با سابقه 48 سال مبارزه با دو دیکتاتوری شاه و شیخ از نزدیکترین یاران مسعود و از سرداران صحنه های نبرد ایدئولوژیک و سیاسی و ... بود .
مجاهدی راهگشا و سرشار، سروی بلند قامت ولی افتاده، نبوغی بی نظیر و اندوخته ای از علم و تحربه با وقاری بی همتا و خضوعی مجاهد گونه، که حساس ترین و خطیرترین مسئولیت ها را در طی زندگی مبارزاتی خود بعهده داشت. آخرین مسئولیت او به عنوان مسئول کمیسیون مطالعات استراتژیک شورای ملی مقاومت نشان از حساسیت و توانمندی او داشت که به گواهی همرزمان شورایی اش، علیرغم بیماری های سخت، با ارائه رهنمودها و جمع بندیها و ایده های پویا و جدید نقش برجسته ای در پیشبرد اهداف جنبش ایفا می کرد .
هزاران درود بر این مجاهد والا مقام که نمونه و سر مشقی برای همرزمان خود چه در مجاهدین و چه در شورای ملی مقاومت بود.
بی شک راه و رسم او را سرداران همرزم او و یاران اشرفی و اشرف نشان وی با تکیه بر آموزش ها و تجارب وی تا سرنگونی رژیم آخوندی ادامه خواهند داد. 

اتحادیه جوامع ایرانیان در آلمان 

۲۰۱۷-۲-۱۲

------------------

تسلیت  منصور لوایی
با درودهای فراوان از طرف جامعه دفاع از حقوق اقلیتهای دینی عضو شورای ملی مقاومت ایران، اندوه فراوان خود را به علت از دست دادن مبارز سربلند محمد علی جابرزاده را به حضورتان تقدیم میکنم و ابراز می دارم که ایشان یک انسان آزاده، پیرو فروزه های اهورایی بودند که تمام عمر خود را برای رساندن ملت ایران به آزادی، به نبرد با پدیده های اهریمنی و پیروان اهریمن، بکار بردند؛ و در این راه سربلند و با افتخار فراوان زندگی نمودند؛ یاد و خاطره ایشان برای همیشه با و بین مبارزان خواهد بود و راهش را ادامه داده تا ایران اهوراییمان به آزادی و دمکراسی برسد.
منصور گودرز لوایی

------------------

پیام تسلیت محسن عضدانلو- سوسن عضدانلو
پرواز مجاهد کبیر محمد علی جابرزاده انصاری به سوی جاودانه فروغ ها را به خلق قهرمان ایران، به خانواده این مجاهد نستوه، به اعضای شورای ملی مقاومت، به سازمان پر افتخار مجاهدین خلق و به رهبری جنبش مسعود و مریم تسلیت می گوییم.
با یاد مجاهد قهرمان و معلم بزرگ ایستادگی و صبر و استقامت، برادر قاسم، او مجاهدی بود آزاده. منزه از هر نوع دوگانگی، بیگانگی و رها از هر منیت و خودخواهی. همیشه آموزگار فداکاری، صداقت، یکرنگی و عشق به دیگران و فراموشی خود به خاطر هدف، مسیر و مسئولیت بود.
اما سترگ ترین کلاس او و زیباترین درسش، پایداری و مقاومت در سخت ترین شرایط جسمی و بیماری و حفظ امید و ایمان به راه و پیروزی بود، که به نسل مجاهد خلق و به تاریخ مبارزات آزادیخواهانه مردم ما آموخت.
ما هم با نام و یاد و راه او تجدید عهد می کنیم که تا آخرین نفس و آخرین قطره خونمان در راه آزادی مردم ایران پایدار باشیم و یقینا در فردای ایرانزمین پس از سرنگونی رژیم آخوندی، برادر قاسم را در وجود تک تک مان خواهیم داشت و او در ما و با ما زنده و جاودانه خواهد بود.
روحش شاد و یادش گرامی باد.
محسن عضدانلو- سوسن عضدانلو

------------------

 تسلیت پرویز خزایی
با اندوهی ژرف و بی پایان، درگذشت بس دردناک مجاهد سرفراز و یار، همراه و همسنگرمان در شورای ملی مقاومت ایران، محمدعلی جابرزاده انصاری- برادرقاسم- را به سرکار خانم مریم رجوی، به برادر ارجمند مسعود رجوی، به تک تک خواهران و برادران مجاهد خلق، به اعضای شورای ملی مقاومت ایران و به ملت سربلند ایران که صاحب اصلی این مرز و بوم - و همه این مقاومتها و رنج و سختیها برای رهایی اوست- تسلیت می‌گویم.
برادر قاسم، آری و آری و آری، که فرزندی پاک و فداکاری از شجره مجاهدین صدر مشروطیت و از تبار وطن و آزادیخواه، ستارخان و میرزاکوچک خان و دکتر محمد مصدق و محمد دیگر، حنیف نژاد، بود.
من در مقابل اینهمه عشق به آزادی و قوام و دوام تشکیلاتی، رهبری و سکانداری بس خطیر و بسا پیچیده که کار هرکسی در تاریخ نیست، گرای درست و پایدار و پرداخت همه بها تا پای همه هستی، نسل و تبار حنیف و اشرف و موسی و قاسم، چیزی جز فرود آوردن سر تعظیم و تحسین ندارم.
پرویزخزایی ۱۱ فوریه ۲۰۱۷

------------------

تسلیت نصرالله اسمعیل زاده
با کمال تأسف مجاهد کبیر برادر عزیزم محمد علی جابرزاده انصاری در اثر بیماری سرطان درگذشت.
با تکریم و درود به مجاهد صدیق محمد علی جابرزاده انصاری، که در ۵ دهه با ایستادگی بر آرمان مجاهدین در تمام صحنه ها و پهنه ها مبارزه ای بی امان را در راه آزادی مردم ایران به پیش برد.
او با روحیه ای بسیار بالا در حالی که با بیماری سهمگین درگیر بود هم چنان در آخرین جلسات شورای ملی مقاومت ایران مشارکت فعال داشت.
فقدان مجاهد کبیر و یار وفادار به مسعود را به خواهر گرامی رییس جمهور برگزیده مقاومت خانم مریم رجوی، به برادرم مسعود رهبر مقاومت، به همرزمان و هم آرمان های مجاهدش و به همسنگرانم در شورای ملی مقاومت ایران تسلیت می گویم.
یادش گرامی باد.
نصرالله اسماعیل زاده

------------------

تسلیت نسرین سیفی

بگذار تا بگریم، چون ابر در بهاران
کز سنگ ناله خیزد،‌ روز وداع یاران

در گذشت مجاهد کبیر و والامقام، محمدعلی جابرزاده (برادر قاسم) را به رئیس‌جمهور مقاومت، خانم مریم رجوی، و راهبر مقاومت،‌ آقای مسعود رجوی، به مجاهدان اشرفی، به خانواده بزرگ مقاومت و به همرزمانم در شورای ملی مقاومت تسلیت میگویم.
برای من برادر قاسم یک استاد و معلم کبیر و بی نظیر بود. آزادگی، صداقت، وفا و فدا، در اوج تواضع و فروتنی در رفتار و کردار او همواره موج میزد.
با او که به جاودانه فروغها پیوست تجدید عهد و پیمان می‌کنیم و پرچم او را به دست گرفته و راه او را ادامه می‌دهیم. این شایسته ترین تقدیر از زندگی شکوهمند این مجاهد کبیر است.
با احترام
نسرین سیفی

------------------

تسليت صوفي سعيدي

با اندوه فراوان درگذشت مجاهد مبارز عاليقدر محمد علي جابرزاده را به رئيس جمهور برگزيده مقاومت خانم مريم رجوي، سازمان مجاهدين خلق، اعضاي شوراي ملي مقاومت و همه آزاديخواهان مبارز تسليت مي گويم.
يادشان گرامي باد.
دكتر صوفي سعيدي

------------------

تسلیت محمد حسین تسوجی
فقدان مجاهد کبیر محمد علی جابرزاده را بحضور ملت ایران، مسئول شورای ملی مقاومت برادر مسعود، رییس جمهور منتخب شورا خانم مریم رجوی، کلیه اعضای سازمان مجاهدین خلق ایران، اعضای شورای ملی مقاومت ایران و کلیه هواداران و مبارزین راه آزادی ایران تسلیت میگویم.
براستی جای او در میان ما خیلی خالی خواهد بود. سخنان متین، تحلیل های اصولی و متانت و تواضع انقلابی او در جلسات و نشست های شورا که واقعا برای من چون یک کلاس درس بود را فراموش نخواهم کرد.
بی شک جایگاه رفیع او در مبارزات انقلابی و آزادیخواهانه بر علیه دو دیکتاتوری شاه و شیخ جاودانه خواهد ماند.
درود فراوان به روان پاک و مطهر برادر قاسم
محمد حسین تسوجی
۱۲ فوریه ۲۰۱۷

------------------

تسلیت حسین جهانسوز
خانم مریم رجوى رئیس جمهور برگزیده مقاومت ایران،
درگذشت آقاى محمدعلى جابرزاده، مجاهد کبیرى که نزدیک به نیم قرن با رژیم هاى شاه و شیخ مبارزه کرد و لحظه اى دست از رسیدن به آرمانش که آزادى مردم ایران است دست برنداشت را به شما، آقاى مسعود رجوى مسئول شوراى ملى مقاومت، همه اعضاى سازمان پر افتخار مجاهدین خلق ایران و اشرف نشان ها در سراسر جهان تسلیت میگویم. راه این گوهر بى بدلیل تا سرنگونى رژیم جنایتکار ملایان ادامه خواهد داشت.
با احترام، حسین جهان سوز، آمریکا

------------------

تسلیت سعید ایپکچی

دبیرخانه شورای ملی مقاومت
با درود به روان پاک مبارز شجاع و خستگی ناپذیر محمدعلی جابرزاده که مدت 48 سال در راه آزادی مردم ایران برای رسیدن به دموکراسی مبارزه و فعالیت کرد. او اسطوره زمان بود و مثل تختی در راه رسیدن مردم ایران به آزادی از تمام وجود مایه گذاشت.
شب و روز چه در زندان و چه در بیرون همراه مسعود بود. او مدت 15 سال را در زندانهای شاه سپری کرد و در سال 57 همراه با تمام آزادیخواهان از زندان آزاد شد و درطول 38 سال بعد از انقلاب همواره همراه و همگام برادر عزیزمان مسعود بود.
روانش شاد باد.
سعید ایپکچی

------------------