محمد قرایی: طرح «چندوجهی» وزارت اطلاعات به کجا رسید؟!

طرح «چندوجهی» وزارت اطلاعات با شرکت همه‌جانبه و فعّال مجاهدین، مجاهدین از بند رسته، خانواده شهیدان و قتل‌عام شدگان، اشرف نشانان و سایر ایرانیان آزادیخواه، در نخستین روز برگزاری دادگاه، با ضربات پی‌درپی درهم ریخت. برخی از این ضربات به‌قرار زیر است.
۱-ورود پاسدار لمپن سعید بهبهانی.
در روز اول دادگاه حضور مقاومت، آنچنان قوی بود که وزارت اطلاعات و باند مزدور نفوذی، مجبور شد، نقش مجری تلویزیون اینترنتی میهن تی وی، را که از هزاران کیلومتر دورتر برای پوشش خبری مزدوران به استکهلم آورده بود را عوض کرده و او نیم‌تنهٔ نظام ولایی را در معرض دید جهانیان قرار دهد. هدف از این عمل شنیع ایجاد درگیری ساختگی و به تعطیلی کشاندن تجمع خانواده‌های قتل‌عام شدگان بود. ولی به‌عکس، موجب رسوایی آن‌ها گردید.
پس از شکست «عملیات محیرالعقول» بهبهانی، باند مزدور نفوذی برای دلداری دادن به او برایش کف زدند و ماهیت پاسدارلمپنی خودشان را نشان دادند.
۲- اعتراض دژخیم حمید نوری در دادگاه، به شعارهای خانواده‌های مجاهدین و قربانیان قتل‌عام شده
وقتی‌که توطئه بهبهانی –مصداقی در روز اول دادگاه با شکست مواجه شد. روز دوم، دژخیم حمید نوری، به رئیس دادگاه به خاطر شعارهای خانواده‌های قربانیان قتل‌عام شده اعتراض کرد تا شاید، تجمع خانواده‌های مجاهدین و قتل‌عام شدگان را به تعطیلی بکشاند ولی به کوری چشم آخوندها، ما امروز با موفقیت، سی و یکمین روز تجمع خانواده‌ها را در مقابل دادگاه استکهلم، پشت سرگذشتم.
۳- عربده‌کشی بریده مزدوران برای ایجاد درگیری
 در روزهای بعد چند نفر از بریده مزدوران استخدامی وزارت اطلاعات را برای ایجاد درگیری و تشنج به جلو تجمع خانواده‌ها فرستاد ولی در لحظات اولیه بااطلاع به پلیس، مستقر در جلو دادگاه، بساطشان جمع شد.
۴-ورود مستقیم رژیم به پرونده بعد از ۲۰ ماه
بقول یک ‌ضرب‌المثل فارسی که می‌گوید: سگ داند و پینه‌دوز که در انبان چیست، رژیم خودش را تا مدت‌ها به موش‌مردگی زده و سکوت مرگباری دراین‌باره اتخاذ کرده بود. گویی اساساً جنایت‌کار و شکنجه گری بنام حمید نوری- حمید عباسی- وجود خارجی نداشته و چنین فردی دستگیر نشده است.
حسن نوروزی، سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس در تاریخ ۲۵ و ۲۶ نوامبر ۲۰۱۹ به سایت مدارا گفت: «من فکر می‌کنم این یک توطئه است وگرنه شخصی که سابق بر این قاضی بوده و در اعدام‌های سال ۶۷ نقش داشته، در آن کشور اروپایی چه‌کار می‌کرده است؟ طبیعتاً کسی که در آن مقطع دادیار بوده، اکنون نیز در داخل ایران قاضی است. طرح چنین مسائلی صحنه‌سازی و تبلیغات منفی علیه جمهوری اسلامی ایران است. نوروزی همچنین در پاسخ به این سؤال که آیا چنین شخصی به سوئد نرفته است؟ گفت: ما چنین شخصی نداریم که سال ۶۷ دادیار باشد و امروز او را دستگیر کرده باشند!!!».
سرانجام به دلیل حضور گسترده شاکیان و شاهدین پرونده در دادگاه و تجمع خانواده‌ها در بیرون دادگاه و فشار رسانه‌ها و افکاری عمومی، هم چون آب در لانه مورچگان، باعث شد که رژیم سکوتش را در مورد دژخیم حمید نوری شکسته و به دستگیری حمید نوری اعتراف کند.
سخنگوی وزارت خارجهٔ رژیم آخوندی، سعید خطیب زاده می‌گوید: «دادگاه استکهلم به یک سری داستان و مستندسازی و شاهد سازی دروغین که همه از سوی یک گروهک صورت گرفته استناد کرده است...!» پیش‌ازاین احمد معصومی فر، دیپلمات تروریست رژیم در سوئد، در توییتی از دیدار با یک شهروند زندانی! خبر داده بود.
خون شهیدان سربدار اکنون یقه شکنجه گران و مزدورانش را سخت گرفته و می‌فشارد.
رژیم غرقه در بحران که با چنگ انداختن بر پروندهٔ حمید نوری می‌خواست با یک تیر چندین هدف را نشانه بگیرد، با ورود خودش به این پرونده، آدرس هماورد وآلترناتیو خودش را به همگان نشان داد.