عارف شیرازی: آلترناتیو انقلابی و مظاهر قدرت آن


در بحث از آلترناتیو رژیم ضد بشری از وجوه مختلفی می‌توان به بررسی پرداخت که ذیلاً به برخی از مهم‌ترین آن‌ها اشاره نموده و سپس از منظر قدرت تشکیلاتی آن را پی می‌گیریم.
قبل از هر چیز، آلترناتیو باید گروه، سازمان، حزب و یا ائتلافی از گروه‌های سیاسی باشد، بنابراین عناصر پراکنده‌ای که حزب و سازمان و تشکیلات ندارند نمی‌توانند ادعای آلترناتیو بودن داشته باشند.
نکته مهم دیگر اینکه، هر جریان مدعی آلترناتیو بودن باید دارای طرح و برنامه مشخصی هم برای دوران گذار و نیز پس از سرنگونی باشد. به عبارت روشن‌تر آلترناتیو باید مشخص کند که با کدام استراتژی و خط‌مشی می‌خواهد رژیم را سرنگون کند. وانگهی، باید مشخص کنند چه نوع حکومتی پس از سرنگونی عهده‌دار اداره جامعه خواهد بود. ویژگی‌ها و مشخصات آن چیست؟
نمی‌توان چنین مسائل مهمی را مسکوت گذاشت یا دوپهلو حرف زد یا به نعل و به میخ زد یا همه‌چیز را به آینده موکول کرد.

در مبارزه سخت و طولانی با رژیم استبداد مذهبی، آلترناتیو باید از درون یک مبارزه مستمر و طولانی با رژیم ضد بشری بیرون آمده، در تمام سرفصل‌ها و پیچ‌های سیاسی و در قبال کلیه توطئه و ترفندهای رژیم آن را به چالش کشیده و دسیسه و نیرنگ‌های آن را خنثی نماید. ازاین‌رو اگر کسی یا جریانی ۴۰ سال گذشته عمدتاً از صحنه سیاسی ایران غایب بوده و هیچ اقدام جدی علیه رژیم ضد بشری نکرده، نمی‌توانند آلترناتیو باشد.
سخن از مبارزه مستمر و طولانی با رژیم آخوندی آن‌هم با اتکاء به یک تشکیلات انقلابی است که مصداق منحصربه‌فرد آن را در سازمان مجاهدین خلق و ائتلاف شورای ملی مقاومت می‌توان دید. تشکیلاتی پولادین و آب‌دیده با قدمتی ۵۷ ساله از دوران شاه و شیخ با گذر از دهها سونامی سیاسی که هر یک از آن‌ها می‌توانست نه‌تنها سازمان‌ها بلکه دولت‌ها را پودر و نابود نماید.

این ائتلاف با این ویژگی‌ها تنها هماورد رژیم ضد بشری، تنها نقطه امید مردم ایران و تنها سرمایه آن‌ها در مسیر سرنگونی رژیم آخوندی است.
 این عبور مستمر و طولانی مجاهدین از دل دریاهای طوفانی، با آمادگی پرداخت تمام‌عیار بهای مبارزه، با برخورداری از رهبری پاک‌باز و ذیصلاح، آن‌ها را آن‌چنان آبدیده و رویین‌تن کرده که قادرند راه رژیم را همواره سد نموده و توطئه و دسیسه‌های آن را خنثی سازند.
همان‌ها که در ۳۰ خرداد ۶۰ تظاهرات ۵۰۰ هزارنفره اعلام‌نشده به راه انداختند، تنور جنگ‌طلبی خمینی را گل گرفته و او را وادار به قبول آتش‌بس نمودند، کودتای ارتجاعی استعماری ۱۷ ژوئن را به شکست کشانده و نیز لیست تروریستی دست‌پخت ارتجاع و استعمار را پاره نموده و نام خود را از آن بیرون آوردند.
همان تشکیلات قدرتمندی که با برانگیختن وجدان‌های بیدار بین‌المللی و با درهم شکستن محاصره ۱۵ ساله اشرف و لیبرتی راه خروج سازمان‌یافته و متشکل خود را از عراق هموار کرد و به هجرت بزرگ اقدام نمود و به‌طور استراتژیک بر رژیم ضد بشری پیشی گرفت.
این قدرت عظیم تشکیلاتی دارای آن‌چنان درخشش خیره‌کننده‌ای است که رژیم آخوندی و کارگزارانش را مستمراً وادار به اعتراف نموده تا آنجا که ریشه تمامی مشکلات خود را در سازمان جستجو می‌کنند. و همان‌طور که دریکی از یادداشت‌های گذشته از قول هابیلیان آوردم اذعان می‌کند که:"مجاهدین یک تشکیلات قدرتمند به‌حساب می‌آیند که در حال ضربه زدن به‌نظام هستند، هیچ تشکیلاتی در بین مخالفین نیست که دارای این ظرفیت باشد. مجاهدین فقط نان توان تشکیلاتی خود را می‌خورند. هیچ جا نیست که ما مشکل داشته باشیم و یکی از پایه‌های اصلی مجاهدین نباشند."

این قدرت تشکیلاتی بی‌همتا در نقطه اوج خود در برگزاری نشست‌های سالیانه مقاومت به‌مثابه یک کنگره جهانی از شخصیت‌های سیاسی و حقوق بشری از ۵ قاره جهان متجلی می‌شود، گردهمایی سالانه‌ای که در فرهنگ مجاهدین با عنوان کهکشان از آن نام‌برده شده و همواره لرزه بر اندام رژیم و مزدورانش افکنده است. ازاین‌رو رژیم نیز در تمامی سال‌های گذشته تمام قوای اهریمنی خود را بکار گرفته تا از برگزاری آن جلوگیری نموده و یا با اقدام تروریستی به مقابله با آن بپردازد و یا به کمک "خبرنگاران دوست" آخوندها از عظمت و درخشش آن بکاهد.
شخصیت‌های سیاسی شرکت‌کننده در این گردهمایی‌ها همواره بر صلاحیت بی‌همتای یگانه آلترناتیو سازمان‌یافته مردمی تأکید نموده بر مرزبندی ضروری نه شاه نه شیخ انگشت گذاشته و بر محتوای دمکراتیک و ترقی‌خواهانه برنامه ۱۰ ماده‌ای خانم رجوی پافشاری نموده و بر خطر صدور تروریسم توسط آخوندها برای کشورهای منطقه هشدار داده‌اند.

سخن پایانی: این آلترناتیو دمکراتیک و انقلابی به‌عنوان تنها هماورد رژیم ضد بشری با عبور از دریای رنج و خون، با پشت سر گذاشتن ده‌ها سونامی سیاسی، با درهم شکستن صدها توطئه و دسیسه رژیم با آمادگی پرداخت بهای حداکثر برای آزادی مردم ایران، با داشتن رهبری ذیصلاح و برنامه مدون و روشنی برای ایران آینده (۱۰ ماده‌ای خواهر مریم)، با داشتن تشکیلات پولادین و آبدیده و با داشتن رزمندگان جان‌برکف در داخل کشور (کانون‌های شورشی) و با شناخته‌شدگی بین‌المللی قادر است در پیوند با خیزش‌های مستمر مردم به‌جان‌آمده رژیم ضد بشری آخوندی را به زباله‌دان تاریخ روانه نموده و آزادی و آبادانی را به ایران آخوند زده بازگرداند.