هادی مظفری: رِسِپت آش وکالت، با نسخهٔ ولایت با سُس سلبریتی


دوستان و یاران عزیز، امروز می‌خوابم طرز تهیه آش سلطنتی، با سُس سلبریتی، شاه کارِ جدیدِ شیخ را برایتان توضیح دهیم. با ما همراه باشید.


مواد لازم جهت تهیهٔ این آش:
بچهٔ شاه سابق: یک عدد.
 شبکه‌های اجتماعی به‌ویژه توئیتر: به اندازهٔ کافی.
 تلویزیون‌های رنگارنگ فارسی‌زبان از نوع لندنی و لس‌آنجلسی: پنج عدد. (البته در صورت لزوم، می‌توان از تعداد بیشتر هم استفاده کرد).
روغن "گفتگوی تمدن‌ها" با طعم و مزه دموکراسی: به مقدار لازم.
هنرمند و ورزشکار (سلبریتی): چند عدد. (الزاماً هنگام تهیه سلبریتی، به کیفیت آن توجه نمائید. سلبریتی هایی که تعداد فالور بالاتری دارند، در تزئین و رنگ آش تأثیر بیشتری خواهند داشت).
مقدار اصلاح‌طلب‌های سابق و مجریان رادیوـ تلویزیون آخوندی: هر چه بیشتر، بهتر. دلبخواه و نامحدود.


طرز تهیه:
ابتدا بچه شاه را نمک‌زده و کناری می‌گذاریم. سپس اصلاح‌طلب‌های سابق و مجریان تلویزیون آخوندی را به هراندازه که می‌خواهیم در روغن "گفتگوی تمدن‌ها" تفت‌داده تا همرنگ با دوران طلایی خمینی شوند و سپس در کنار بچه شاه قرار می‌دهیم.
در مرحله بعد، یک سلبریتی، ترجیحاً با رنگ بنفش را انتخاب کرده و در توئیتر سرخ می‌کنیم. (توجه داشته باشید که سلبریتی با رنگ بنفش صرفاً جهت تزئین بیشتر به کار می‌رود و خاصیت دیگری ندارد. در صورت لزوم می‌توانید از رنگ سبز لجنی نیز که طعم خوبی هم به آش می‌دهد، استفاده نمائید).
حالا تمام مواد ذکرشده را با سلام‌وصلوات در قابلمهٔ تلویزیون‌های فارسی‌زبان در فرنگ می‌ریزیم و آهسته، آهسته، شروع به هم زدن می‌کنیم.
نکتهٔ اساسی برای غلظت هر چه بیشتر و قوام یافتن آش این است که هنگام هم زدن آن باید حتماً نیت نموده و به‌دفعات تکرار کنید: "من وکالت می‌دهم، من وکالت می‌دهم".


نکته‌های مهم:
اگر متوجه شدیم که آش کم‌نمک است، تعدادی مجری بددهن و دهان‌گشاد، متمایل به رنگ سلطنت را به آش اضافه می‌کنیم.
اگر دیدیم که آش شور شده است، تعدادی هنربند لوس و بی‌مزه را به آن اضافه کرده و هم‌زمان به هم زدن ادامه می‌دهیم.
یکی از اصلی‌ترین خواص این آش، ایجاد احساس آرامش و آسودگی در افراد است. آش "وکالت با نسخهٔ ولایت"، این مزیت را دارد که تمامی بار مسئولیت را از روی دوش مصرف‌کنندگان آن برمی‌دارد و بانوای دل‌انگیز "آسوده بخوابید که ما بیداریم" همهٔ آن‌ها را یکجا بر دوش بچهٔ شاه می‌گذارد.
اساسی‌ترین نکته در زمینهٔ تهیه این آشِ پر ملات، این است که چون مواد و محتویات آن از خاصیت ته‌نشین شدنِ فوری برخوردارند، یک‌لحظه غفلت نه‌تنها باعث سوختن فوری آش می‌شود که قابلمه‌های مربوطه (تلویزیون‌های مربوطه و ایضاً عواملِ پشت پرده) نیز می‌سوزند و به فنا می‌روند.
همهٔ نکات فوق را رعایت کنید. آش خوبی داشته باشید.

۹ بهمن ماه ۱۴۰۱