اجتماع پرشورهموطنان شرکت کننده در تحصنها، اعتصابها وتظاهرات جهانی 72 روزه درحمایت ازمجاهدان اشرف درمحل اقامت رئیس جمهور برگزیده مقاومت

هموطنان شرکت کننده در تحصنها، اعتصابها وتظاهرات جهانی 72 روزه درحمایت ازمجاهدان اشرف، به مناسبت پیروزی این پایداری پرشکوه و بازگشت 36 قهرمان اشرفی، اجتماع پرشوری درمحل اقامت رئیس جمهور برگزیده مقاومت خانم مریم رجوی، برپا کردند.
در این اجتماع که بعد از ظهر روز شنبه 25 مهر در اورسوراواز برگزار شد، اعضا و حامیان مقاومت که درکازارسیاسی وبین المللی مقاومت ایران شرکت داشتند، از کشورهای اروپایی، کادانا، آمریکا و استرالیا، شرکت داشتند
دراین مراسم، شخصیتهای سیاسی اروپایی و فرانسوی هم چون آلن ویوین، پائولو کازاکا، پرفسور هنگ دوهان، موریس بوسکاور شهردار شهر تاورنی فرانسه و شماری

دیگر از منتخبان استان والدواز فرانسه واهالی اورسوراواز حضور داشتند.
در شروع گردهم‌آیی، رئیس جمهور برگزیده مقاومت به زنان و مردان به پاخاسته و فداکاری که درکازارجهانی دفاع از اشرف سراز پا نمی شناختند و جهانی را تحت تأثیر قرار دادند و به حمایت ازحقوق اشرفیان برانگیختند، قدردانی کرد وبه آنها شاخه های گل و آرم اشرف هدیه کرد
رئیس جمهور برگزیده مقاومت در آغاز سخنان خود در این مراسم، بااشاره به گفتگوهای تکان دهنده 36 قهرمان اشرفی با رهبر مقاومت که درشبهای قبل ازتلویزیون ملی ایران پخش شده بود، از انتخابهای شجاعانه و صدق وفدا و فروتنی آنان تجلیل کردو وجود این گوهرهای بی بدیل انسانی را تضمین پیروزی ملت ایران براستبداد مذهبی و نوید بخش فردای عاری از ستم و تبعیض دانست.
خانم رجوی گفت: با دیدن تک تک اشرفیها و با دیدن شما اشرف نشانها، در اینجا و در سراسر دنیا، یکبار دیگر از صمیم قلب درود فرستادم به مسعود و راه و رسم و آرمان او که چنین نسلی تربیت کرده و چنین شجره طیبه ای را کاشته، پرورانده و به این اوج رسانده است.
و راستی من و شما و اشرفیها و هر که خواستار مبارزه علیه دیکتاتوری و در طلب آزادی است، چه خوشبخت است که در دورانی مشغول مبارزه است. که این مبارزه بدست ناخدای توانمندی چون مسعود پایه ریزی و هدایت شده و به پیش می رود. . . . . . . . خدا را شکر که آموزشهای او مؤثر واقع شده زیرا خودش جلوتر از همه و قبل از همه در همین مسیر عمل کرده و بهترین آموزگار است.
درست در نقطه مقابل ایدئولوژی ارتجاعی خمینی و خامنه ای که همواره بر فرصت‌طلبی و موج سواری بنا بوده و همواره قیمت را از جیب مردم ایران پرداخته است.
پس قطعا با چنین نسلهایی و با چنین زنان و مردان شجاعی که ارادههای استوارشان استقبال کننده هر شرایطی است، پیروزی و آزادی مردم ایران فرا خواهد رسید و قطعا دور نیست.

خانم رجوی در بخش دیگری از سخنانش از فعالیتهای بی‌وقفه اعضا و حامیان مقاومت در کارزار 72 روزه قدردانی کرد گفت: گرمترین درودها و سپاس‌های ما نثار شما که در پیکار 72روزه پیام‌رسانان صدیق اشرف بودند. چه بسیار راهها را که درنوردیدید، چه بسیار درها را که زدید و پارلمانها، مجامع مدافع حقوق بشر، دوایر دولتی و نهادهای سازمان ملل را به حمایت از اشرف و آرمان آزادی مردم ایران متقاعد کردید.
راستی که کارزار سیاسی و بین‌المللی 72روزه کارستانی بود که جهانی را بر سر اشرف تکان داد
ثمره نهایی آن البته بازگشت 36قهرمان اشرفی بود. اما این موفقیت بر سلسله‌یی از پیشرفتها بنیان گرفت که هریک به نوبه خود دستاورد خیره‌کننده‌یی است.
نخست گستردگی این کارزار که حول مسأله اشرف افکار عمومی جهان را به موضوع آزادی مردم ایران جلب نمود. با بیش از 1200 تحصن، آکسیون و تظاهرات در 93 شهر جهان و با بیش از 110 کنفرانس مطبوعاتی و جلسه سیاسی و با انتشار بیش از 18هزار مقاله و گزارش و خبر در رسانه‌های بین‌المللی.
دوم این که این کارزار رودر روی توطئه‌های رژیم ولایت فقیه، دولتهای غرب را به ابراز واکنش بر سر مسأله اشرف متقاعد کرد.
بله این مقاومت شماست که راه باز می‌کند و پیش می‌رود. هیچ دولت و هیچ قدرتی سیاستش را به سود آزادی مردم ایران تغییر نمی‌دهد، این شمایید که سیاستها را تغییر می‌دهید و شمایید که سیاستها را در جهت اراده مردم ایران برای آزادی و دمکراسی بنا می‌کنید.

رئیس جمهور برگزیده مقاومت با یادآوری شکست خامنه‌ای در حمله به اشرف و سرکوب قیام وخیزشهای مردم ایران، تأکید کرد که امروز خامنه‌ای و رژیمش به اعدامهای پی‌درپی و ارعاب و تهدید متوسل شده‌ند، نخواهند توانست از ادامه قیامها جلوگیری کنند و بی‌تردید مردم و مقاومت ایران به آزادی و پیروزی دست پید‌ا خواهند کرد.
در این مراسم پائولو کازاکا دوست بزرگ مقاومت ایران و مجاهدان اشرف ضمن تبریک به اشرفی‌ها، خطاب به اعضا و حامیان مقاومت گفت شما ثابت کردید که دیکتاتوری مذهبی مغلوب خواهد شد و مردم ایران می‌توانند آن را درهم ‌بشکنند.
پائولو کازاکا افزود: بعد از دادگاههای انگلستان و اروپا، این بار رأی دادگاهها در عراق ثابت کرد که اتهام تروریسم هیچ ربطی به مجاهدین ندارد. وی هم‌چنین با اشاره به استمرار قیامها در ایران، اظهار امیدواری کرد که مردم ایران دیکتاتوری حاکم را شکست بدهند.
پرفسور هنگ دیهان رئیس گروه هلندی دوستان ایران آزاد نیز پیروزی کازار دفاع ازمجاهدان اشرف را تبریک گفت و افزود: فعالیتها و همکاری عظیم بین‌المللی در این کارزار شکوهمند و چشمگیر بود. و همه یک صدا علیه جنایتها در اشرف اعتراض کردند. سازماندهی این فعالیت بین‌المللی را به خانم مریم رجوی تبریک می‌گویم. این فعالیت جهانی بدون چنین سازماندهی و این درجه از هماهنگی غیرممکن بود. وی از دولت‌های آمریکا و عراق و سازمان‌های بین‌المللی خواست که حفاظت ساکنان اشرف را تضمین کنند.
آلن ویوین وزیر پیشین و از مسئولان کمیته فرانسوی برای ایران دموکراتیک از اعتصاب کنندگان به ویژه از 36 گروگان که عزمشان در این کارزار تعیین‌کننده بود، قدردانی کرد. وی از مطبوعات بین‌المللی و شخصیتهای اروپایی و آمریکایی که فجایع واقع شده در اشرف را بازگو کردند و ضرورت اجرای کنوانسیون چهارم ژنو را در مورد اشرف تأکید قرار دادند، سپاسگزاری نمود و افزود ساکنان اشرف و اعتصاب‌کنندگان و کسانی که از آنها حمایت می‌کنند، خواستار یک ایران رها شده از دیکتاتوری مذهبی که جایگاه خود را در جامعه بین‌المللی به دست آورد.
موریس بوسکاور شهردار تاورنی در سخنرانی خود خطاب به جمعیت گفت از شما که در همبستگی با اشرف بودید تشکرمیکنم. این پیروزی حاصل عزم و تلاش شماست. ما نیز در فرانسه دورانهای سخت داشته ایم. دوران مقاومت با زندان شکنجه و شهادت ها همراه بود. مبارزان همیشه از پشت دیوارها بانگ آزادی سر دهند. امروز، اشرف خودش تأیید آزادی است. واین آزادی است که آخوندها را پس می زند و به عقب میراند.
دکتر صالح رجوی نماینده شورای ملی مقاومت ایران درفرانسه درسخنان خود با تجلیل از 36 قهرمان اشرفی و با درود به شرکت‌کنندگان در اعتصابها و تحصنها در کشورها مختلف، گفت این پایداری وکارزار جهانی واحکام دادگاه عراق توطئه رژیم علیه اشرف را باشکست مواجه کرد
در این گردهم‌آیی نمایندگانی از حامیان مقاومت وبستگان اشرفیان که در تحصنها واعتصابها و کازار جهانی 72روزه شرکت داشتند با سخنان پرشوری تأکید کردند که حمایت از اشرفیان وحقوق آنها را اولین وظیفه انسانی و میهنی خود میدانند و همواره برای آن آماده اند.