اندکی درباره سوابق پاسدار نورعلی شوشتری و بازتاب گسترده به هلاکت رسیدن او

درمورد به هلاکت رسیدن پاسدار نورعلی شوشتری، جانشین سرکرده نیروی زمینی سپاه پاسداران درجریان عملیات انتحاری در سیستان و بلوچستان، تلویزیون رژیم(27مهر88)، گزارشی پخش کرد و درمورد سوابق وجنایات سرکوبگرانه وی گفت:

نورعلی شوشتری در یکی از روستاهای نیشابور بدنیا امد. بعد از انقلاب رفت سپاه نیشابور و عضو شد. همراه نفرات سپاه خراسان برای سرکوب غائله ترکمن صحرا بعد به گنبد رفت ، بعد به کردستان ، جنگ که شروع شد توی منطقه (دوبره هردان) فرمانده گردان شد و تا تمام شدن جنگ مسئولیت های مختلفی را بعهده گرفت آخرینش فرماندهی عملیات مرصاد بود ، 7 بار مجروح شد. »
 روزنامه حکومتی جمهوری درباره انفجار انتحاری در سیستان وبلوچستان که طی آن 60تن از سرکردگان و اعضای سپاه پاسداران به هلاکت رسیدند نوشت: این حادثه نشان داد سپاه پاسداران و بطور کلی نیروهای نظامی و امنیتی ما هنوز مراقبت های لازم را برای رعایت مسائل امنیتی در مناطق حساسی مثل بلوچستان ندارند. این برای اولین بار نیست که دشمنان نظام با استفاده از همین کمبود ضربه های خود را وارد می کنند و برای دشمنان خوراک تبلیغاتی فراهم می سازند.

کیهان آخوندی که توسط پاسدارحسین شریعتمداری نماینده خامنه ای اداره می شود، درمطلبی به سوابق سرکوبگرانه پاسدارشوشتری درکرستان و سیستان وبلوچستان ونقش وی در کشتارمجاهدین درجریان عملیات فروغ جاوید ان پرداخت و نوشت: وی در نظامی گری سخت گیر بود. معتقد بود نظامی باید چنان باشد که دشمن از هیبتش بترسد( وی) تاکید داشت که رهبر معظم انقلاب را ”امام خامنه ای“ خطاب کند.درباره به هلاکت رسیدن سرکردگان سپاه پاسداران، میرحسین موسوی وکروبی پیامهای تسلیت فرستادند.موسوی نوشت: اینجانب ضمن محکوم کردن حادثه تروریستی اخیر برای شهیدان آن رحمت و مغفرت و برای بازماندگانشان صبر و اجر از خداوند مسئلت می‌کنم.مهدی کروبی در پیام تسلیت خود گفت: «تعدادی از فرزندان سپاهی‌ام. . . در یک عملیات تروریستی هدف قرار گرفتند. . . از خداوند مسئلت می‌نمایم که پاداش خون‌های ریخته شده این عزیزان را افزایش امنیت در سراسر کشور و به ویژه سیستان و بلوچستان قرار دهد »

 رسانه های خارجی ضمن انعکاس گسترده خبر به هلاکت رسیدن سرکردگان سپاه در انفجار انتخاری سیستان و بلوچستان، بر نقش سرکوبگرانه سپاه پاسداران و وخیمترشدن وضعیت رژیم آخوندی تاکید کردند.
روزنامه فرانسوی لیبراسیون با اشاره به اینکه سپاه پاسداران به عنوان ستون فقرات رژیم در سرکوب تظاهرات در فردای انتخاب مجدد احمدی نژاد شرکت داشته است در مورد سوابق شوشتری جنایتکار که در این انفجار کشته شد، می نویسد: شوشتری نه تنها نفر شماره دو نیروی زمینی پاسداران بود بلکه فرمانده نیروی مرموز قدس هم بود که مسئولیت عملیات برون مرزی را بعهده دارد. از اینرو او مسئولیت حمایت از حزب الله لبنان، حماس و عملیات در افغانستان را بعهده داشت.

فیگارو نیز در این زمینه می نویسد سوء قصد علیه پاسداران انقلاب، نشان دهنده وخیمتر شدن وضعیت داخلی جمهوری اسلامی است.