به هلاکت رسیدن دو تن دیگر از مأمورین سرکوبگر انتظامی رژیم در شهر ایرانشهر و ادامه بازتابهای به هلاکت رسیدن سران سپاه

در پی به هلاکت رسیدن سران سپاه پاسداران رژیم در بلوچستان، دو تن دیگر از مأمورین سرکوبگر انتظامی رژیم در شهر ایرانشهر مورد حمله مسلحانه قرار گرفته و به هلاکت رسیدند.
سرهنگ محمد عرب، معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی رژیم در استان سیستان و بلوچستان به خبرگزاری مهر رژیم گفت این دو نفر، عصر روز دوشنبه، ۲۷ مهر، در حال گشت زنی در شهرستان ایرانشهر، مورد حمله دو فرد ناشناس قرار گرفته و کشته شدهاند.
به گفته وی، عاملان این حمله سلاح گرم داشته اند، ولی هنوز هویت آنها مشخص نشده است.

روزنامه لوموند (28مهر88) در مورد انفجار اخیر در سیستان و بلوچستان در پاسخ به این سوال که چرا پاسداران در این استان مورد هدف قرار گرفتند می نویسد زیرا تهران دستگاه سرکوب خود را در سیستان بلوچستان تقویت کرده است.
لوموند می افزاید: تهران ترجیح می دهد از «اشرار» صحبت کند، تا مجبور نباشد رسما به حضور نیروی فزاینده چریکهای سنی اعتراف کند و در همان حال بر شمار اعدامها می افزاید. برای مقابله با این وضعیت، پاسدارانی که شبه نظامیان بسیجی را «سرپرستی» می کنند، یگانهای ویژه ای تربیت کرده اند که بشدت سرکوبگر هستند. در همان حال، به گفته یک تحلیلگر، «مضحک اینجاست که پاسداران، به شیوه آمریکائیها در عراق، تلاش می کنند رؤسای طوایف سنی را علیه جندالله و گروههای مسلح متحد کنند… حمله اخیر، یکی از همین نشستهای آشتی را مورد هدف قرار داده است.
در تحلیل اول، این رویداد صرفا محلی به نظر می رسد چون مثلا یک پادگان در تهران منفجرنشده است، اما وضعیت بی ثباتی رژیم، به آن بازتاب گسترده ای داده است.
لوموند در بخش دیگری از این مطلب به موقعیت نورعلی شوشتری اشاره می کند و می نویسد: در بین کشته شدگان، هفت تن از فرماندهان، ازجمله بالاترین فرمانده محلی و بخصوص نورعلی شوشتری، نفر دوم نیروی زمینی سپاه پاسداران دیده می شود. او مردی »با وزن و اهمیت» محسوب می شد، که در عملیات نیروی قدس با مأموریت «صدورانقلاب اسلامی» به لبنان و دیگر نقاط نیز مشارکت داشت.

تایمز لندن(27مهر88) نوشت: حمله انتحاری روز یکشنبه در سیستان و بلوچستان، یک ضربه جدی به سپاه پاسداران چه از لحاظ سراسری و چه محلی به حساب میآید. از جمله کشته شدگان نورعلی شوشتری معاون فرمانده نیروی زمینی سپاه همراه با رجب علی محمدزاده فرمانده سپاه در استان سیستان بلوچستان، میباشد.
این منبع افزود: این بمبگذاری بدترین حمله علیه سپاه پاسداران در سالهای اخیر یه حساب می آید.