دو ماه از آغاز اعتصاب غذای مجاهدان اشرف و خانواده ها و حامیان آنها در شهرهای مختلف جهان گذشت


دو ماه از آغاز اعتصاب غذای مجاهدان اشرف و خانواده ها و حامیان آنها در واشینگتن، اتاوا، برلین، لندن، لاهه و استکهلم گذشت. اعتصاب غذا کنندگان خواستار آزادی 36 گروگان مجاهد که خود در اعتصاب غذا و در شرایط وخیم جسمی بسر می برند، از آمریکا و ملل متحد می خواهند اجرای کنوانسیونهای ژنو در مورد حفاظت از اشرف و جلوگیری از فجایع انسانی را تضمین کنند. . روز شنبه همزمان با شصتمین روز اعتصاب غذا و آخرین روز از هفته همبستگی با اشرف و جوانان به پا خاسته در میهن اسیر، مراسم ویژه یی در شهرهای مختلف جهان برگزار شد.
در تحصن هموطنانمان در واشینگتن، مراسم یادبودی برای خانم هولتز هوتر، رئیس کمیته آلمانی همبستگی برای ایران آزاد و سیاستمدار انساندوست برگزار شد.

در تحصن خانواده ها و حامیان مجاهدان اشرف در پاریس الویس مالوینگا، رئیس جنبش «کنگو بپاخیز» و ژان بوتیه، رئیس انجمن کنگوییها درفرانسه، با درود به 36 قهرمان مجاهد که شصتمین روز اعتصاب غذای خود را در بند می گذرانند و درود به سایر اشرفیان و خانواده های آنان در سراسر دنیا، همبستگی و حمایت خود را از مبارزه برحق آنان وخواستهای آنان اعلام کردند.
سپس آقای مارک از حامیان فرانسوی مقاومت، طی سخنانی به مجاهدان اشرف درود فرستاد و حمایت خود را از آنها اعلام نمود.
متحصنین یاد شهدای 5 مهر سال 60 را که به میدان شتافتتد و با شعار «شاه سلطان خمینی» مرگت فرارسیده مسیر آزادی مردم ایران را گشودند، گرامی داشتند.
در برلین در شصتمین روز اعتصاب غذای خانواده های ساکنان اشرف در مقابل وزارت خارجه آلمان، برنامه یی برگزار شد که توجه شما را به آن جلب میکنیم:
در شصتمین روز اعتصاب غذا و تحصن خانواده ها و حامیان مجاهدان اشرف در اتاوا، برنامه ویژه یی به مناسبت هفته همبستگی با اشرف و جوانان ایران در مقابل سفارت آمریکا در این شهر برگزار شد.
در استکهلم، در ششمین روز هفته همبستگی با اشرف و جوانان به پا خاسته، به مناسبت سالروز تظاهرات 5 مهر، مراسم با شکوهی از سوی جوانان پشتیبان مجاهدین در سوئد و خانواده های شهدای 5 مهر برگزار گردید.
گزارش
دراین مراسم، جوانان حامی اشرف، برنامه های ویژه یی اجرا کردند.
 در آغاز این مراسم یکی از جوانان طی سخنانی، با نگاهی گذرا به تاریخ مبارزاتی جوانان و دانشجویان مجاهد و مبارز علیه دیکتاتوریهای شاه و شیخ، گفت: در هفته همبستگی با اشرف و جوانان بپا خواسته میهن، با عزمی جزم، تجدید عهد می کنیم که تا تحقق خواسته های اشرفیان قهرمان و برقراری آزادی و حاکمیت مردمی در میهن اسیر، از مبارزه دست بر نخواهیم داشت و راهی را که شهدای دانشجو و جوانان مبارز ایرانی در پیش گرفتند، تا پایان ادامه خواهیم داد.
8 تن از جوانان، با خواندن زندگینامه ها و خاطراتی از برخی شهیدان یاد و خاطره سمبلهای مبارزاتی مردم ایران و جوانان شهید را از گذشته تا کنون گرامی داشتند.
در یوتوبوری ششمین روز از هفته همبستگی با اشرف و جوانان به پا خاسته میهن توسط هموطنان برگزار شد.
در تحصن خانواده ها و حامیان مجاهدان اشرف در اسلو، هیأتی از سوی جوانان حزب چپ نروژ شرکت داشت.
نائومی رونونک، نماینده جوانان حزب چپ نروژ، طی سخنانی خواهان موضعگیری صریح دولت نروژ درمورد اشرف شد و گفت:
ما فیلم حمله جنایتکاران به اشرف را دیدیم و همه دنیا این فیلم را دید. ما نباید در مقابل این جنایت فقط به یکدیگر نگاه کنیم و عملی انجام ندهیم. اعتصاب غذا کنندگان در اشرف و سایر نقاط جهان در وضعیت خطرناکی قرار دارند و باید کاری کرد. دولت نروژ باید موضع صریحی در این مورد اتخاذ کند.
نماینده جوانان حزب چپ نروژ، سخنان احمدی نژاد در اجلاس مجمع عمومی ملل متحد را شرم آور و دروغ آشکار خواند و گفت احمدی نژاد در سازمان ملل در حالی صحبت از حمایت از حقوق بشر می کند که در ایران نقض مستمر و روزانه حقوق بشر بشدت ادامه دارد.

در تحصن خانواده ها و حامیان مجاهدان اشرف در کپنهاگ، موگنز کامره، نماینده سابق پارلمان اروپا و از اعضای عالیرتبه حزب مردم دانمارک طی سخنانی گفت:
تصاویر حمله به اشرف من را بسیار تکان داد. با آن تصاویر الان برایم بسیار سخت است که با شما صحبت کنم. تصور اینکه چطور مهاجمین میتوانند باچنین شقاوتی در مقابل افراد بیدفاع دست به خشونت بزنند، بسیار مشکل است. به همین خاطر، همبستگی کامل ما نثار شما می شود تا شرایط انسانی به اشرف بازگردد. بخصوص حرف من متوجه زنان در اشرف می باشد. زنان به هنگام ارتکاب چنین جنایتهایی بطور خاص صدمه می بینند، تهدیداتی که بلحاظ جسمی متوجه آنها میباشد. ما تلاشهایی را شروع کرده و اقداماتی کرده ایم ولی باید ادامه بدهیم و ما در کنار شما هستیم. ما از اهداف شما برای اشرف کاملا حمایت می کنیم.
موگنز کامره گفت: تهاجم وحشیانه و خونین نیروهای امنیتی عراق در روزهای 28 و 29 ژوئیه بخوبی نشان داد که اولاَ نگرانی های ابراز شده در خصوص انتقال حفاظت به عراق برحق و بجا بوده اند و ثانیاَ مبین عدم صلاحیت مطلق دولت عراق در تآٌمین حفاظت اشرف میباشد. به این ترتیب، بر اساس نص صریح ماده 45 کنوانسیون چهارم ژنو، آمریکا می باید بدون فوت وقت حفاظت اشرف را از نیروهای عراقی بازپس بگیرد تا بتوان به یک راه حل بین المللی برای حفاظت دائم و مؤثر از اشرف و ساکنان آن دست یافت.
وی ضمن اعلام همبستگی کامل با مجاهدان اشرف گفت: من از نخست وزیر و وزیرخارجه دانمارک میخواهم که در راستای کسب تضمینهایی برای حفاظت از اشرف فعال شوند. اشرف باید مطابق موازین بین المللی از حفاظت برخوردار شود و افراد ربوده شده باید به سرعت آزاد شوند. ساکنان اشرف باید بتوانند آزادانه و در مسالمت کامل زندگی کنند. من امروز که در مقابل شما ایستاده ام احساس شرمندگی میکنم.
آمریکا واتحادیه اروپا باید دست از سکوت و بی عملی بردارند و باید کاری فوری بکنند بخصوص آزادی سی وشش گروگان که 60 روز است دراعتصاب غذا بسرمیبرند ودارند وارد سومین ماه اعتصاب غذای خود میشوند آنهم با تنهای مجروح و اسیردرچنگال گرگان.
این آزادی و دموکراسی است که زیر شکنجه قرار دارد. امیدوارم هر چه زودتر رژیم ایران سرنگون شود و مردم ایران به آزادی دست یابند.

روز شنبه 4مهر تحصن خانواده ها و حامیان مجاهدان اشرف در شهرهای مالمو، کپنهاگ، ونکوور، بروکسل و آرهوس ادامه یافت. متحصنین بر خواستهای خود یعنی آزادی 36مجاهد به گروگان گرفته شده، خروج نیروهای عراقی از اشرف، استقرار یک تیم از سازمان ملل در اشرف و تضمین حفاظت اشرف تأکید کردند و اعلام کردند که تا رسیدن به خواستهای خود به تحصن ادامه خواهند داد.