شصت و دومین روز اعتصاب غذا و تحصن خانواده ها و حامیان مجاهدان اشرف در کشورهای مختلف جهان

اعتصاب غذا و تحصن خانواده ها و حامیان مجاهدان اشرف در کشورهای مختلف جهان، شصت و دومین روز خود را پشت سر گذاشت. با گذشت بیش از دو ماه حال اکثر اعتصاب غذاکنندگان وخیم است، با این حال همه آنها بر ادامه اعتصاب غذا تا آزادی گروگانهای مجاهد و تضمین حفاظت اشرف تأکید دارند.
در تحصن هموطنانمان در آمریکا، در هفته همبستگی با اشرف و جوانان به پا خاسته در میهن اسیر، مراسمی به مناسبت سالروز تظاهرات 5مهر، ‎‎برگزارشد.

اعتصاب غذای خانواده ها و حامیان مجاهدان اشرف در اوتاوای کانادا هم چنان ادامه دارد.

در لندن، روزهای شنبه و یکشنبه تصحن و اعتصاب غذای حامیان مقاومت و خانواده های ساکنان اشرف ادامه یافت. در گزارشی از لندن آمده است:
 روز شنبه به مناسبت سالروز تظاهرات قهرمانانه 5 مهر، مراسمی با شرکت لرد دیک پاورن از حامیان دیرینه مقاومت و دیگر شخصیتهای انگلیسی در محل اعتصاب غذای ایرانیان در لندن برگزار شد.
لرد دیک تاورن از حامیان دیرینه مقاومت ایران با انتقاد از سیاست دولت انگلستان گفت: دولت فرستادن نیروهای عراقی به اشرف توسط مالکی را چگونه تعبیر می کند و چه دلیلی برای آن می یابد؟ وی افزود: دلیل اینکه مالکی نیروهای مزدور و قدارهبندش را به اشرف فرستاد این بود که تصمیم گرفته بود یار و همراه ملایان شود.
زیرنویس:
دولت عراق، هیچ احترامی برای حقوق بشر قائل نیست، آیا این همان دولتی است که ما خواهان استقرار آن در عراق هستیم؟!
گزارش
لرد تاورن سپس با اعتصاب غذاکنندگان دیدار کرد و استقامت آنها را برای دستیابی به اهدافشان ستود و ابراز امیدواری کرد که هرچه زودتر خواستههای آنان محقق شود.
آنگاه لئون منزی رسکانزر متخصص الهیات و یک فعال حقوق بشر و یکی از حامیان انگلیسی مقاومت ایران، حمایت قاطع خود را از مجاهدان اشرف ابراز داشت و اعلام کرد که برای جلب توجهات جامعه جهانی و برای پایان دادن به این درد و رنج، به مدت یک هفته دست به اعتصاب غذا خواهد زد و به اعتصابیون خواهد پیوست.
لئون منزی رسکانزر در قسمتی از سخنرانیش گفت: من نه ایرانی هستم و نه مسلمان، ولی به دلیل آزادیخواهی اشرف، من خودم را قسمتی از اشرف می دانم.
جاسلین اسکات، حقوقدان و فعال حقوق بشر از استرالیا ضمن ستایش عزم و اراده اعتصاب غذاکنندگان در اشرف و در لندن، اتاوا، واشینگتن، آمستردام، برلین و کشورهای دیگر، آنها را افرادی شجاع و در عین حال متعهد به آزادی خواند
حسین فرشید عضو شورای ملی مقاومت ایران نیز طی سخنانی در این مراسم، عزم اعتصاب غذا کنندگان را ستود و بر آنها درود فرستاد.
شرکت کنندگان در این برنامه به مناسبت فرارسیدن 5 مهر، سالروز تظاهرات قهرمانانه جوانان و دانش آموزان در تهران، با شعار مرگ بر خمینی، یاد شهیدان قهرمان این حماسه را گرامی داشتند.

اعتصاب غذای خانواده های ساکنان اشرف در شهرهای برلین، استکهلم ادامه دارد:
خانوادهها و حامیان مجاهدان اشرف در سیدنی، شصتمین روز تحصن خود را در مقابل سفارت آمریکا برگزار کردند.
این برنامه همچنین در همبستگی با دانشجویان و دانش آموزان در سرتاسر کشور و در شهر اشرف برگزار شده بود.
در این برنامه پیتر مورفی، مسئول سازمان سرچ فاندیشن و عضو کمیته استرالیایی حامی دموکراسی در ایران، گفت: ما برای برقراری آزادی و دموکراسی در ایران در کنار شما قرار داریم و هرآن چه که بتوانیم برای پیشبرد دموکراسی در ایران و در این موقعیت حساس که خاورمیانه در آن به سر میبرد، از شما و جنبش آزادیخواهی ایران حمایت خواهیم نمود.
آنگاه، پیام حمایت ری جکسون، رهبر انجمن سراسری عدالتخواهان بومی استرالیا در حمایت از ساکنان اشرف و سازمان مجاهدین خلق ایران، به سمع حاضران رسید. وی در پیام خود ضمن محکوم نمودن حرکت جنایتکارانه دولت نوری المالکی، این حرکت را در زمره اقدامات جنایت علیه بشریت و نسلکشی نامید و افزود که مجاهدین خلق هیچگاه نه تهدیدی برای عراق و نه هیچ کشور دیگری بوده اند، بلکه سازمان مجاهدین انسانهایی هستند که برای آزادی کشور خود از بند یک رژیم دیکتاتوری- مذهبی مبارزه می نمایند.
سپس جوانان شرکت کننده برنامههای ویژه خود به مناسبت هفته همبستگی با جوانان ایران و اشرف را اجرا کردند.

در بخارست، پایتخت رومانی، خانواده ها و حامیان مجاهدان اشرف، نمایشگاه عکسی به مناسبت هفته همبستگی با اشرف و جوانان به پا خاسته در میهن اسیر، برپا کردند.
نمایشگاه عکس بخارست که از عکسهای قیام مردم ایران و حمله وحشیانه مزدوران رژیم به اشرف تشکیل شده بود، مورد استقبال شهروندان قرار گرفت و بازدیدکنندگان ضمن آشنایی با قیام مردم ایران و اهداف برگزارکنندگان، حمایت و همبستگی خود را اعلام میکردند
در این نمایشگاه که در مقابل سفارت آمریکا در بخارست برپا شده بود، فیلم حمله وحشیانه مزدوران عراقی خامنهای به اشرف به نمایش به گذاشته شد
در پایان برنامه شرکتکنندگان نامه یی به سفارت آمریکا تسلیم کردند و در آن نامه ضمن اعتراض به جنایت انجام شده در اشرف، خواهان آزادی سریع 36 مجاهد به گروگان گرفته شده، خروج نیروهای عراقی از اشرف ، استقرار تیم ملل متحد در اشرف و تضمین حفاظت اشرف شدند.
 
در تحصن خانواده ها و حامیان مجاهدان اشرف در کلن، مراسمی در همبستگی با قیام قهرمانانه جوانان میهن و قهرمانان شهر اشرف برگزار شد. گزارش:
در تظاهرات کلن،شرکت کنندگان، یاد و خاطره خانم هولتس هوتر، نماینده سابق پارلمان آلمان و یار دیرین مقاومت را گرامی داشتند. .
محسن عضدانلو، از اعضای شورای ملی مقاومت طی سخنانی در این برنامه گفت:
افکت
سپس رحمان کریمی، شاعر و نویسنده میهنمان سخنانی در مورد رشادتهای جوانان در ایران و اشرف ایراد کرد و به همه آنها درود فرستاد.
سپس خانواده ها و فرزندان مجاهدان اشرف، طی پیامهای خود، بر ادامه مبارزه تا رسیدن به خواستهای اشرفیان و تا به دست آوردن آزادی و رهایی میهن اسیر تأکید کردند.