انفجار جدید در بغداد و دروغپردازی رسوای آخوندی

 

صبح روز سه شنبه خبرگزاریها ازانفجار جدیدی در بغداد خبر دادند.
تلویزیون سی ان ان: «2 اتومبیل انفجاری در نزدیکی سفارت ایران در بغداد منفجر شد. 4 نفر کشته و تعداد زیادی مجروح شدند».

تلویزیون العربیه: در انفجار سه خودرو بمبگذاری شده در مرکز بغداد سه نفر کشته و 14نفر زخمی شدند. انفجار اول در نزدیکی سفارت ایران و خودرو دوم در نزدیکی وزارت خارجه و خودرو سوم درنزدیکی وزارت مهاجرت منفجر شده است.

 یکی از خودروها در پارکینگ وزارت خارجه عراق، انفجار دیگر دریک پارکینگ در نزدیکی سفارت ایران رخ داد که توسط وزارت دفاع عراق مورد استفاده قرار می گیرد. انفجار سوم در یک پارکینگ در نزدیکی وزارت مهاجرت عراق رخ داد. این انفجار زمانی رخ داد که تعداد زیادی از خبرنگاران منتظر بودند که نیروهای عراقی و دولت عراق آنها را به قرارگاه جدید مجاهدین خلق ببرند. خبرها حاکی است که تعدادی از خبرنگاران در این انفجارها زخمی شده اند.

بلافاصله بعد از وقوع این انفجارها، تلویزیون رژیم گفت: همزمان با تجمع خبرنگاران در بغداد برای عزیمت به استان دیالی برای پوشش خبری انتقال گروهک تروریستی از اردوگاه نظامی شان، مقارن حدوداً ساعت 0730 بامداد به وقت محلی، دهها خبرنگار در منطقه صالحیه آماده عزیمت به محل برنامه بودند که دو خودرو بمبگذاری شده به فاصله یکی حدود 100 متری خبرنگاران در مجاورت منطقه سبز و آن یکی هم حول و حوش 500 متری خبرنگاران منفجر شد. در این انفجار نیروهای امنیتی منطقه را پوشش دادند و از تهیه فیلم و عکس جلوگیری میکنند 4 کشته و 14 زخمی را به جای گذاشته است.
نلویزیون آخوندی بنحو مضحکی افزود:
شاید این انفجارها هشداری باشد به خبرنگاران که به هر حال آن موضع انتقال آن گروهک تروریستی منافقین از پایگاه نظامی شان در استان دیالی را پوشش ندهند».